Terenowe Koło Pszczelarzy

Pszczelarze należący do Terenowego Koła Pszczelarzy w Kłodzku, korzystają z elementu Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej jakim jest wsparcie finansowe działań prowadzonych na terenie państw członkowskich Wspólnoty w ramach mechanizmu „Wsparcie rynku produktów pszczelich”.

Terenowe Koło Pszczelarzy w Kłodzku korzystało z dofinansowania następujących działań:

 • zakup matek, pakietów, odkładów pszczelich
 • zakup leków do zwalczania warrozy
 • przeprowadzenie szkoleń, kursów, konferencji
 • wykonanie analiz jakości miodu
 • zakup sprzętu pszczelarskiego
 • zakup lawet do przewozu uli

 

Ponadto Terenowe Koło Pszczelarzy w Kłodzku może poszczycić się następującymi osiągnięciami:

 • Szkolenia pszczelarzy – organizowane przez Dolnośląski Związek Pszczelarzy, a odbywające się na terenie całego województwa. Szkolenia są bardzo popularne wśród naszych pszczelarzy przez co organizowane są przez Zarząd częste wyjazdy na nie.
 • Prelekcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych, to forma propagowania zdrowego stylu życia w zgodzie z naturą i jej podstawowymi prawami. Pogadanki odbywają się w przedszkolach, szkołach, gimnazjach, a także przy okazji festynów i imprez masowych. Koło posiada dwa szklane ule które wypożyczane są pszczelarzom przy okazji wygłaszania przez nich prelekcji.
 • Udział pszczelarzy w licznych imprezach nie tylko powiecie kłodzkim, ale i na dolnym Śląsku, gdzie wystawiają się ze swoimi produktami.
 • Propagowanie pszczelarstwa na łamach prasy lokalnej, w Internecie, a także w telewizji i radiu.
 • Wpisanie na listę produktów regionalnych w dniu 10 sierpnia 2007 roku, Sudeckiego miodu gryczanego.

 

W pasiece Henryka Zaremby w Starym Wielisławiu utworzona została „Ścieżka Dydaktyczna”. Udostępniana jest ona do zwiedzania uczniom, nie tylko kłodzkich szkół. Ścieżka cieszy się także zainteresowaniem ze strony osób dorosłych i pszczelarzy. Tematem ścieżki jest rola pszczoły w przyrodzie.

Zainteresowanie tematyką pszczelarską jest bardzo duże, dlatego też postanowiono ulepszyć i zmodernizować Ścieżkę Dydaktyczną. W ramach projektu „U przyjaciół jak w domu” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007-2013 powstała Mobilna Ścieżka Dydaktyczna, w skład której wchodzą m.in. dwujęzyczne tablice edukacyjne w języku polskim i czeskim dotyczące roli pszczoły w przyrodzie oraz zakupione stroje pszczelarskie, które jeszcze bardziej mają uatrakcyjnić zwiedzanie pasieki.

 

pszczelarzami zrzeszonymi w kłodzkim Kole kieruje zarząd w składzie:
Henryk Zaremba – prezes;
Monika Cebula – wiceprezes;
Andrzej Szymański – skarbnik;
Łukasz Wąsowicz – zastępca skarbnika;
Radosław Kubiak – sekretarz                    

członkami zarządu są:
•    Jerzy Cwajna,
•    Andrzej Migrała
•    Zbigniew Piątek

Adres:
ul. Łukasiewicza 4
57-300 Kłodzko
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: http://tkp.klodzko.pl

Koło przyjmuje interesantów w każdy wtorek za wyjątkiem świąt i dni wolnych od pracy.

Godziny otwarcia:

 • od maja do września od 15:00 do 17:00
 • od października do kwietnia od 15:00 do 16:00

 

Wejście głównymi drzwiami muzeum, następnie pierwsze drzwi po lewej stronie

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

57-300 Klodzko,
Pl. B.Chrobrego1
tel. +48 074 865 46 00
fax: +48 074 867 40 62
E-mail: sekretariat@um.klodzko.pl

BIP: www.um.bip.klodzko.pl/

NIP: 883-10-06-050
REGON: 000526050

Ciekawe strony

serwis internetowy Biuletynu Informacji Publicznej Rada Miejska w Kłodzku Komisje - skład osobowy e puap 240 rewita 240 PGN 240
Kamerki Online w Kłodzku festiwal wrazen Informacja Turystyczna w Kłodzku szlak podziemi rewita 240
sciezka twierdza Podziemna Trasa Turystyczna w Kłodzku Twierdza Kłodzko - serwis internetowy Serwis Internetowy Muzeum Ziemi Kłodzkiej Kryta Pływalnia w Kodzku
Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kłodzku Kłodzkie Bractwo Rycerskie Agencja Mienia Wojskowego Wałbrzyska Strefa Ekonomiczna
Monitor Polski Dziennik Ustaw Wyszukiwarka połączeń kolejowych wyszukiwarka połączeń autobuswych Europa Direct Kłodzko

Drogi czytelniku, w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe które pozostawiasz podczas korzystania ze strony klodzko.pl. Dokładne informacje na ten temat oraz na temat plików cookie i jak je usunąć znajdziesz w klauzuli informacyjnej.

  Klikając przycisk „zgadzam się” lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies. Wyrażenie zgody jest dobrowolne!