Zadbaj o zdrowie

Z Kłodzka blisko jest do uzdrowisk, których klimat i odprężająca atmosfera gwarantują nieograniczone możliwości relaksu. To tutaj przyjeżdżamy po zdrowie, urodę, leczymy  dolegliwości, koimy swoje nerwy oraz nabieramy nowych sił witalnych. Trudno nie odczuć na sobie panującego wokół nastroju sprzyjającego wypoczynkowi, urok i atrakcyjność uzdrowiskowego terenu zachęca do licznych spacerów i pieszych wędrówek. Uzdrowiska tętnią życiem cały rok, a liczne restauracje, przytulne kawiarenki i puby stwarzają wyśmienity klimat do spotkań towarzyskich.

Ziemia Kłodzka to jedno z najbardziej znanych centrów uzdrowiskowych naszego kraju. Historia lecznictwa uzdrowiskowego sięga roku 1241. Rozkwit kłodzkich uzdrowisk nastąpił w wieku XIX, który przyniósł znaczny rozwój bazy zabiegowej. Dzięki temu możemy korzystać z szerokiej gamy zabiegów, spacerować po malowniczych alejkach parków zdrojowych, oraz podziwiać architekturę pijalni i teatrów zdrojowych. Uzdrowiska posiadają także bogata ofertę imprez kulturalno – rozrywkowych.

W najstarszym polskim uzdrowisku – Lądku Zdroju – bije 7 źródeł wód leczniczych. Wody te skuteczne są w leczeniu schorzeń reumatycznych, ortopedycznych, neurologicznych, kardiologicznych, dermatologicznych oraz wielu chorób zawodowych.

W Polanicy Zdroju z 4 źródłami i słynną Staropolanką, uhonorowaną godłem Teraz Polska, leczy się choroby kardiologiczne, gastrologiczne, neurologiczne i schorzenia narządu ruchu.

Warto odwiedzić również Kudowę Zdrój, gdzie leczy się głównie choroby kardiologiczne, nadczynność tarczycy oraz choroby krwi.

Duszniki Zdrój to idealne miejsce do leczenia chorób układu trawiennego, chorób dróg oddechowych, chorób kobiecych, schorzeń ortopedyczno – urazowych. To tu koncertował w roku 1826 młody Fryderyk Chopin.

Długopole Zdrój, malowniczo położona miejscowość, to idealne miejsce dla osób przemęczonych i przepracowanych. Uzdrowiska Ziemi Kłodzkiej odwiedzali także znani artyści, politycy i muzycy, m.in. Johann Wolfgang Goethe, Mieczysława Ćwiklińska, pruski cesarz Fryderyk Wilhelm oraz angielski mąż stanu Winston Churchill.

Nasze uzdrowiska koją zmysły wszechobecną roślinnością i zatopionymi w zieleni pijalniami, deptakami, halami spacerowymi, muszlami koncertowymi oraz efektownie oświetlanymi nocą licznymi fontannami. Będąc na Ziemi Kłodzkiej odwiedzić można groty solne, zwane niekiedy "solnymi pokojami" w idealny sposób oddające morski mikroklimat i na własnej osobie przekonać się o ich leczniczym oddziaływaniu.

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

57-300 Klodzko,
Pl. B.Chrobrego1
tel. +48 074 865 46 00
fax: +48 074 867 40 62
E-mail: sekretariat@um.klodzko.pl

BIP: www.um.bip.klodzko.pl/

NIP: 883-10-06-050
REGON: 000526050

Ciekawe strony

serwis internetowy Biuletynu Informacji Publicznej Rada Miejska w Kłodzku Komisje - skład osobowy e puap 240 rewita 240 PGN 240
Kamerki Online w Kłodzku festiwal wrazen Informacja Turystyczna w Kłodzku szlak podziemi rewita 240
sciezka twierdza Podziemna Trasa Turystyczna w Kłodzku Twierdza Kłodzko - serwis internetowy Serwis Internetowy Muzeum Ziemi Kłodzkiej Kryta Pływalnia w Kodzku
Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kłodzku Kłodzkie Bractwo Rycerskie Agencja Mienia Wojskowego Wałbrzyska Strefa Ekonomiczna
Monitor Polski Dziennik Ustaw Wyszukiwarka połączeń kolejowych wyszukiwarka połączeń autobuswych Europa Direct Kłodzko

Drogi czytelniku, w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe które pozostawiasz podczas korzystania ze strony klodzko.pl. Dokładne informacje na ten temat oraz na temat plików cookie i jak je usunąć znajdziesz w klauzuli informacyjnej.

  Klikając przycisk „zgadzam się” lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies. Wyrażenie zgody jest dobrowolne!