GLOBalnie 2019

Opublikowano: poniedziałek, 01, kwiecień 2019

W ubiegły weekend (29-31.03.2019 r.) w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyczne GLObalnie 2019. Jest to jedna z największych imprez turystycznych organizowanych w Polsce. Ich termin, tuż przed otwarciem sezonu wakacyjnego, sprawił, że impreza przyciągnęła tłumy turystów. Z kolei dla przedstawicieli biur podróży, ambasad i konsulatów, wydziałów promocji miast i regionów czy hotelarzy były one doskonałą okazją do pokazania się i promowania turystycznych trendów. Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć naszego miasta.

Kłodzko uczestniczyło w Targach Turystycznych W ramach projektu „Festiwal wrażeń” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska 2014-2020. Głównym celem naszego udziału w targach turystycznch była promocja regionu pogranicza polsko-czeskiego i jego dziedzictwa oraz zachęcenie odwiedzających do udziału w zaplanowanych na najbliższym sezonie imprezach w ramach Festiwalu wrażeń ale promowane były również atrakcje turystyczne miasta.

Pracownicy Wydziału Rozwoju Urzędu Miasta w Kłodzku zadbali o to aby wszyscy zdobyli jak najdokładniejszą informacje i nikt nie odszedł z pustymi rękami. Zainteresowanie wzbudziły broszury: szlakiem zabytków sakralnych, Twierdza Kłodzko czy Podziemna Trasa Turystyczna. Odwiedzający chętnie sięgali po plan miasta oraz katalog "Festiwalu wrażeń".

Na targach prezentowali się wystawcy z różnych regionów Polski, a także z zagranicy. Wśród odwiedzających znaleźli się: agencje i biura podróży, reprezentanci ambasad, konsulatów i biur krajów  regionów partnerskich, przedstawiciele wydziałów promocji miast i regionów, touroperatorzy, właściciele hoteli, pensjonatów, operatorzy portali turystycznych, media branżowe, właściciele campingów, wypożyczalnie samochodów turystycznych, sanatoria, Spa oraz oczywiście turyści szukający indywidualnych rozwiązań, turyści szukający gotowych form wypoczynku, pasjonaci turystyki pieszej – rowerowej – górskiej, gastro-turyści, pasjonaci żeglarstwa, szkoły turystyczne, szkoły hotelarskie, rodziny z dziećmi.

Wydarzenia zaproponowane w ramach Festiwalu wrażeń oraz Oferta turystyczna miasta cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród ogromnej ilości odwiedzających nasze stoisko gości - aktywnych mieszkańców Śląska, dla których region pogranicza kłodzkiego z uwagi na różnorodność atrakcji i bliskie położenie staje się z roku na rok coraz bardziej interesująca.

 

Głównym celem czesko – polskiego projektu Festiwal wrażeń jest zaproponowanie gościom w okresie letniego sezonu turystycznego, jak największej ilości różnorodnych wrażeń związanych z kulturowym przesłaniem regionu. Tematami przedmiotowych imprez zapewniających wrażenia będą osobowości, historia wojskowości oraz tradycja. Festiwal wrażeń realizowany będzie przez okres trzech lat na stronie czeskiej i polskiej. Każdego roku imprezy koncentrowały się będą na jednym z podanych powyżej motywów. Ogółem będziecie mieli możliwość odwiedzić 27 miejsc. W roku bieżącym /2019/ zaprezentuje się 8 miejsc. Na terenie każdej z zaangażowanych atrakcji turystycznych został na ten sezon przygotowany specjalny program, regularnie powtarzany przez całe wakacje w określony dzień tygodnia. Wspólny temat łączący ze sobą poszczególne miejsca to ich znaczenie w historii militarnej, która kształtowała nasz transgraniczny region. W Kłodzku akcja promocyjna odbędzie się na Twierdzy Kłodzko pod hasłem „Zostań rekrutem XVIII wiecznej Twierdzy Kłodzko”. Więcej informacji na www.festiwalwrazen.pl

 

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

57-300 Klodzko,
Pl. B.Chrobrego1
tel. +48 074 865 46 00
fax: +48 074 867 40 62
E-mail: sekretariat@um.klodzko.pl

BIP: www.um.bip.klodzko.pl/

NIP: 883-10-06-050
REGON: 000526050

Ciekawe strony

serwis internetowy Biuletynu Informacji Publicznej Rada Miejska w Kłodzku Komisje - skład osobowy e puap 240 rewita 240 PGN 240
Kamerki Online w Kłodzku festiwal wrazen Informacja Turystyczna w Kłodzku szlak podziemi rewita 240
sciezka twierdza Podziemna Trasa Turystyczna w Kłodzku Twierdza Kłodzko - serwis internetowy Serwis Internetowy Muzeum Ziemi Kłodzkiej Kryta Pływalnia w Kodzku
Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kłodzku Kłodzkie Bractwo Rycerskie Agencja Mienia Wojskowego Wałbrzyska Strefa Ekonomiczna
Monitor Polski Dziennik Ustaw Wyszukiwarka połączeń kolejowych wyszukiwarka połączeń autobuswych Europa Direct Kłodzko

Drogi czytelniku, w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe które pozostawiasz podczas korzystania ze strony klodzko.pl. Dokładne informacje na ten temat oraz na temat plików cookie i jak je usunąć znajdziesz w klauzuli informacyjnej.

  Klikając przycisk „zgadzam się” lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies. Wyrażenie zgody jest dobrowolne!