Kłodzkie Bractwo Rycerskie

Stowarzyszenie Kłodzkie Bractwo Rycerskie zostało utworzone z myślą o wszystkich tych, których fascynują czasy średniowiecza i Kłodzka tej epoki. To miejsce dla osób, które są gotowe na przygodę zwaną  rekonstrukcją historyczną. 

Mniej wtajemniczonym podpowiadamy, że to przygoda związana zarówno z poszukiwaniem wiedzy o średniowieczu, jak również z aktywnym spędzaniem czasu, walkami, tańcami, podróżami i dobrą zabawą w zacnym gronie.

Ponieważ średniowiecze jest epoką niebywale długą, bo trwającą niemal dziesięć stuleci i nie sposób pokazać wszystkiego jednocześnie, do rekonstrukcji wybraliśmy czas przełomu wieków XIV i XV. Staramy się pokazać mieszczaństwo  i rycerstwo terenów Śląska i Czech z lat 1380-1410.

Bractwo istnieje od roku 2007, wtedy odbyło się pierwsze spotkanie w większym gronie zainteresowanych rekonstrukcją średniowiecza. Wtedy też powstała nazwa Bractwa. A początki sięgają roku 2006, kiedy grupa przyjaciół zaczęła trenować fechtunek średniowieczny.

Od tamtej pory staramy się jak najwierniej odtwarzać nie tylko walkę, ale także stroje, przedmioty codziennego użytku, kuchnię średniowieczną czy tańce z tamtej epoki.

Dziś w naszym gronie znaleźć można zarówno rycerzy, jak i pawężników, łuczników, rycerzy zakonu Joannitów, damy dworu zwinne w tańcach (nie tylko) dworskich, kowala i szwaczkę…  a ponieważ każdy znajduje swoją ulubioną dziedzinę – średniowiecznych specjalistów ciągle nam przybywa.

I choć nasza pasja wymaga od nas ciągłej pracy i nieustannych poszukiwań, by wiedzieć jak najwięcej, być coraz bardziej dokładnym, unikać pułapek i błędów rekonstrukcji to po prostu chcemy szukać. Chcemy wiedzieć jak najwięcej o życiu mieszczan i rycerstwa w Kłodzku, po to, by później wyjść do ludzi i pokazać naszą pasję.

Ponieważ nie jesteśmy odosobnieni w naszych zainteresowaniach, a w Polsce i za jej granicami istnieją liczne grupy rekonstrukcyjne pasjonujące się tym samym okresem – nawiązaliśmy współpracę z wieloma z nich, co powoduje, że bierzemy udział w turniejach rycerskich, pokazach i piknikach organizowanych zarówno na terenie kraju jak i za granicą. Jednym słowem staramy się być wszędzie tam, gdzie ożywa średniowiecze.

W chwili obecnej Bractwo liczy 23 osoby, jednak chętnie przyjmiemy w nasze szeregi osoby powyżej 16 roku życia, które pasjonują się średniowieczem i chciałyby dołączyć do wspólnej zabawy.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

więcej informacji na www.bractwo-rycerskie.klodzko.pl

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

57-300 Klodzko,
Pl. B.Chrobrego1
tel. +48 074 865 46 00
fax: +48 074 867 40 62
E-mail: sekretariat@um.klodzko.pl

BIP: www.um.bip.klodzko.pl/

NIP: 883-10-06-050
REGON: 000526050

Ciekawe strony

serwis internetowy Biuletynu Informacji Publicznej Rada Miejska w Kłodzku Komisje - skład osobowy e puap 240 rewita 240 PGN 240
Kamerki Online w Kłodzku festiwal wrazen Informacja Turystyczna w Kłodzku szlak podziemi rewita 240
sciezka twierdza Podziemna Trasa Turystyczna w Kłodzku Twierdza Kłodzko - serwis internetowy Serwis Internetowy Muzeum Ziemi Kłodzkiej Kryta Pływalnia w Kodzku
Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kłodzku Kłodzkie Bractwo Rycerskie Agencja Mienia Wojskowego Wałbrzyska Strefa Ekonomiczna
Monitor Polski Dziennik Ustaw Wyszukiwarka połączeń kolejowych wyszukiwarka połączeń autobuswych Europa Direct Kłodzko

Drogi czytelniku, w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe które pozostawiasz podczas korzystania ze strony klodzko.pl. Dokładne informacje na ten temat oraz na temat plików cookie i jak je usunąć znajdziesz w klauzuli informacyjnej.

  Klikając przycisk „zgadzam się” lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies. Wyrażenie zgody jest dobrowolne!